Dünyada Yaşanmış En Esrarengiz Olaylar | Kanlı Ay Kanlı Ay

Dünyada Yaşanmış En Esrarengiz Olaylar

Dünya tarihinde yaşanmış birçok esrarengiz olay vardır. Bu olayları birçok kişi bilinmeyen güçlere bağlasa da düzmece olduklarını savunanlar da oldukça fazladır. Dünyada yaşanmış en esrarengiz olaylar arasından 10 tanesini sizler için derledik. Hangileri gerçek hangileri düzmece yorum sizin!

1-) Roswell UFO Olayı

Roswell UFO Olayı

Roswell UFO Olayı

Tarihler 1947 yılının 4 Temmuz gününü gösterirken bilinmeyen bir uçan araç, ABD’nin New Mexico eyaletinin Roswell kasabası yakınlarında düştü. Yıllardır bu düşen aracın UFO olduğu söylenmektedir. Ayrıca bu olayı en esrarengiz olaylar arasına sokan farklılığı ise ABD teknolojisinin temelini atmış olmasıdır.

Uzun yıllar boyunca bir söylenti olarak kalan Roswell UFO olayında görgü tanıkları hiçbir zaman konuşmak istemedi. Belki birileri tarafından tehdit ediliyorlardı. Fakat edinilen bilgilerde UFO enkazıyla birlikte 4 uzaylının da askeri üsse götürüldüğü anlatılmaktadır. Uzaylılardan biri yaşarken diğer üçü ölüydü. Uzaylılar üzerinde birçok otopsi ve deney yapıldı. Doktorlar onların bedenlerini incelerken, teknoloji ekibi de uzay aracındaki parçaları inceliyordu. Uzaylıların o dönemdeki teknolojik üstünlüğü bariz görülüyordu.

2008 yılında vefat eden eski bir subay olan Walter Haut olayları aydınlatacak önemli bir mektup bıraktı. Mektupta uzaylılar ve uzay gemisi anlatılıyordu. Ayrıca ABD’nin ulaştığı teknolojinin bu uzay gemisi üzerinde yapılan çalışmalar sayesinde gerçekleştiğini iddia ediyordu. Walter Haut’un bu iddiaları hiçbir zaman sorgulanamadı. Çünkü mektubu ölümünden sonra açılmasını vasiyet ederek bırakmıştı. Yani Walter Haut’a bu konu hakkında hiç kimse soru soramadı. Walter Haut’un iddiaları gerçek mi bilinmez ama uzay yarışında Sovyetlerin oldukça gerisinde olan ABD’nin hızlı bir şekilde öne geçtiği de bir gerçek. (1)

2-) Gemi Mürettebatının Esrarengiz Ölümü

Esrarengiz Gemi

Esrarengiz Gemi ( Endonezya – Sumatra )

Hollanda bandıralı bir gemi Endonezya’nın Sumatra yakınlarında yardım çağrısında bulunur. İlk çağrıda kaptan ve tüm mürettebatın öldüğü belirtilirken ikinci çağrıda da ölüyorum mesajı alınır. Bu çağrıları alan bir gemi rotasını değiştirerek hemen yardıma gider. Geminin yanına vardıklarında çok esrarengiz bir durumla karşılaşırlar. Gemideki herkes ölmüştür fakat daha da ilginç olan yanı herkesin ellerinin güneşe dönük ve yüzlerinde de korku ifadesi olmasıdır.

Geminin kısa süre sonra patlaması herhangi bir inceleme yapılamamasına neden oldu. Bu nedenle olay aydınlatılamadı. Ortaya atılan iddialar arasında bir uzaylı saldırısı olduğu da bulunmaktadır. Ayrıca geminin kimyasal silah taşıdığı ve sızma sonucu tüm mürettebatın hayatını kaybettiği de söylenmektedir.

3-) Şeytan Geçidi Olayı

Şeytan Geçici

Şeytan Geçici ( Esrarengiz Olay )

9 dağcının ölümüne sebep olan bu gizemli olay 1959 yılında Ural dağlarında gerçekleşmiştir. Tırmanış gerçekleştiren bir grup dağcı kamp kurdukları yerde ölü olarak bulunmuştur. Ölümlerin esrarengiz yönü ise ölüm şeklidir. Çadırlarını içeriden yırtarak kaçtıkları anlaşılan dağcılar kafatasları ve kaburgaları kırılarak öldürülmüştür. Daha sonra yapılan otopsi ve incelemelerde de bir dağcının dilinin yerinde olmadığı anlaşılmıştır. Ayrıca otopsi sonucunda dağcıların hiçbir fiziksel mücadele ve boğuşma yaşamadığı tespit edilmiştir.

Bu kadar feci bir biçimde öldürülen ve kaçmak için çaba sarf eden kişilerin hiç boğuşamadan öldürülmeleri oldukça ilginçtir.

Dağcıların vücutlarında ve giysilerinde yapılan incelemede yüksek oranda radyoaktif maddeye rastlanmıştır. Olayın gerçekleştiği gün bölgede turuncu ışıklar gördüğünü iddia edenler de olmuştur. Bir kesim UFO’ları ve bilinmeyen güçleri işaret etse de büyük bir kitle de Sovyetlerin gizli askeri deneyleri sonucunda meydana gelen bir olay olduğunu düşünmektedir.

4-) Bebek Uzaylı

Bebek Uzaylı

Bebek Uzaylı ( Meksika )

Meksika’da gerçekleşen olayda bir çiftçi uzaylı bir bebek bulduğunu iddia etmektedir. İşin ilginç yönü bebeğin hemen kuyuda boğularak çiftçi tarafından öldürülmesi. Bu olayı gündeme taşıyan Bild gazetesi birçok fotoğrafta yayınlamıştı.

Uzaylı bebeğe otopsi incelemesi yapıldığı ve kemik yapısının insanlara benzediği iddia edilmektedir. Ayrıca iskelet sisteminin de kertenkele türü canlılarda uyuştuğu tespit edilmiş. Otopsiyi yapan uzmanlar yaratığın zeki olduğunu da belirtmektedir.

Meksika’da bu olayın ortaya çıktığı bölge ekin çemberleriyle meşhurdur. Yani uzaylıların sık sık ziyaret ettiği söylenen bölgelerden biridir. Bazı iddialar bir cinayetin bu şekilde ört bas edilmeye çalışıldığını da söylemektedir.

5-) Dashka Taşı – Geçmişin İnanılmaz Teknolojisi

Dashka Taşı

Dashka Taşı ( Geçmişin Teknolojisi )

Dashka taşı olarak bilinen harita geçmişte yaşamış ve gelişmiş bir uygarlığa ait kesin kanıtları sunmaktadır. 120 milyon yaşında olduğu tespit edilen taş Ural bölgesinin kabartma haritasını içeriyor. İnsan eliyle yapıldığı tespit edilen bu haritada kanallar, nehirler ve barajlar görülüyor. Ayrıca kabartma sistemi günümüz askeri haritalarıyla da birebir uyuşuyor.

Haritada 12 bin km’lik nehirler ve üzerlerindeki barajlar gösteriliyor. Ayrıca kanallara yakın yerlerde bulunan elmas biçimde gösterilmiş yerler hala çözülebilmiş değil. Haritada çözülemeyen birçok yazı ve sayıda vardır. Yazılar çözülebilirse bu gizemli olay da gün yüzüne çıkarılabilir. Haritayla neyin amaçlandığı ve teknolojilerinin ne kadar ileri olduğunu öğrenmek için uzun sürecek araştırmalara ihtiyacımız var.

6-) Voodoo İnancı

Voodoo İnancı

Voodoo inancı ( Zombiliğin Kökeni )

Batı Afrika’da ortaya çıkan Voodoo inancı ölülerin diriltilebileceğini savunuyordu. Zombiliğin kökeni olarak kabul edilen Voodoo inancında büyücülerin ölüleri dirilttiği ve kendilerine bağlı şekilde kullandığı anlatılmıştır.

Büyücüler tarafından kontrol edilen zombiler zihinsel aktivitede bulunamazlardı. Yalnızca komut alır, yer içer ve büyücülerin emirlerini yerini getirirdi.

Batı Afrika’daki Voodoo inancına göre ölü bir insan, büyücü tarafından diriltilebilir ve sonrasında kendi bilinci yerinde olmayacağından o büyücü tarafından kontrol edilebilirdi.

Bir başka kaynakta Voodoo inancındaki zombilerin gerçek olduğunu fakat ölü diriltme işleminin olmadığını belirtiyor. Büyücüler kölelerine hazırladıkları zehirli iksiri içirerek zombi haline gelmelerini sağlıyorlardı. Bir nevi uyuşturucu etkisinde olan bu kişiler büyücünün sözünden çıkamıyor ve kendi istekleri doğrultusunda hiçbir şey yapamıyorlardı.

Zombiler hakkında birçok esrarengiz olay anlatılsa da şimdilik bunlardan bahsetmemiz yeterli. (2)

7-) Wow! Sinyali

Wow Signal

Wow! Signal ( Dr. Jerry R. Ehman )

Esrarengiz olaylar hakkında bilgi verdiğimiz yazımızdaki son uzaylı olayına geldik. Buna tam olarak bir uzaylı olayı demek doğru olmasa da uzaydan gelen bir sinyal olduğu için bu ismi vermek yanlış olmayacaktır. Tarihler 1977 yılının 15 Ağustos gününü gösterdiğinde ABD’de yapılan bir uzay araştırmasında bir sinyale rastlandı. 72 saniye boyunca devam eden bu sinyal oldukça yoğundu ve uzaydan gelmesi beklenen sinyallere tam olarak uyuyordu.

Araştırmanın başında bulunan Dr. Jerry R. Ehman bu sinyali duyunca kaydın çıktısına Wow! notunu düştü. İşte bu sinyalde bu nottan dolayı Wow! sinyali olarak anılmaya başlandı. Gönderilen sinyalde “6EQUJ5” mesajına ulaşıldıysa da anlamı asla çözülemedi.

Yıllar önce tespit edilen bu sinyal çözülemeyen gizemler arasındaki yerini korumaktadır. (3)

😎 Şeytanın Ayak İzleri

Şeytanın Ayak İzleri

Şeytanın Ayak İzleri ( İngiltere – Devon )

Esrarengiz ve gizemli olaylar anlatıldığında şeytanı da boş geçmek olmazdı. Bu konudaki olaylardan biri İngiltere’nin Devon kentinde gerçekleşiyor. 8 Aralık 1855’de yaşanan olayda kar üzerinde gizemli ayak izlerine rastlanılmış.

160 km boyunca devam eden izler 6 cm genişliğinde ve 20 cm uzunluğundaydı. Ertesi gece aynı ayak izleri Devon kentini tamamen dolaşmış fakat hiç kimse tarafından bir canlı görülmemiş. Herkes ayak izlerinin sahibini arasa da hiçbir kanıta ulaşamamışlar.

Günümüzde bile merak edilen bu esrarengiz olay gizemini korumaya devam etse de kent halkı bu izlerin şeytana ait olduğuna inanıyor.

9-) The Overtoun Köprüsü

The Overtoun Köprüsü

The Overtoun Köprüsü ( İskoçya – Batı Dunbartonshire )

1859 yılında inşa edilen The Overtoun Köprüsü döneminin en büyük köprülerinden biridir. Bu köprüyü ilginç ve esrarengiz hale getiren olaylar ise intihar vakalarıdır. Fakat bunlar normal intiharlar olarak görülemez. İlk olayda onlarca köpek bu köprüye çıkarak kendini boşluğa bırakmış ve intihar etmiş. Hatta kurtulup hayatta kalan köpekler tekrar köprüye çıkarak yine aynı şekilde atlamış.

İntiharların bir diğer ilginç yanı da köpeklerin hep aynı noktadan aynı açıyla atlamalarıdır. Sanki bir şeyi hedefleyerek atlıyorlar. Ne gördükleri ya da neyi hedefleri bilinmez ama olaylar bununla da bitmiyor.

Köprünün ününü arttıran esrarengiz olaylar bir adamın bebeğini ve kendini bu köprüden atmasıyla zirve yapıyor. Birçok kişi buranın sırat köprüsü olduğunu ya da gizli bir geçit bulunduğunu iddia ediyor. (4)

10-) Gizemli Fotoğraf

Gizemli Fotoğraf

Gizemli Fotoğraf ( Esrarengiz Resim )

1919 yılında çekilen bu fotoğraf size çok normal görünebilir. I. Dünya Savaşı’nda çekilen bu fotoğraf hava kuvvetlerini gösteriyor. Fotoğrafı gizemli yapan kısımda ise fotoğrafta yer alan bir kişinin fotoğraf çekilmeden 2 gün önce ölmüş olması.

Fotoğrafta yer alan Freddy Jackson 2 gün önce uçağın pervanesine takılarak ölmüştür. Fotoğrafı gören arkadaşları da Freddy’nin fotoğraftan 2 gün önce öldüğünü söylüyorlar. Ama Freddy tüm hava takımının bulunduğu bu fotoğrafta yer alarak güzel bir hatıra bırakmayı amaçlamış olmalı!

Paylaş!

Yorum Yap